آخرین آمار تراکنش‌های شاپرکی

براساس آخرین آمار شاپرک بالغ بر دو میلیارد و ۸۷۰ میلیون تراکنش با ارزش ۵۱۹ هزار میلیارد تومان در تیرماه ۹۹ در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که نسبت به خرداد ماه رشد ۵.۰۹ درصدی در تعداد و ۳۳.۷۸ درصدی در ارزش ریالی داشته است.

به گزارش بنکر (Bankerاین در حالی است که در تیرماه ۹۸ بالغ بر دو میلیارد و ۳۴۱ میلیون تراکنش به ارزش بالغ بر ۲۶۴ هزار میلیارد تومان در شبکه پرداخت الکترونیک انجام شده که بر این اساس تراکنش‌های تیر ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ از نظر تعدادی ۲۲.۶۱ درصد و از نظر ریالی ۹۶.۴۹ درصد رشد داشته است.

ارزش اسمی تراکنش‌های تیر ۹۹ نسبت به ماه گذشته با رشد ۳۳.۷۸ درصدی همراه بوده و این در حالی است که ارزش حقیقی تراکنش‌ها در تیر ۹۹ رشد ۲۵.۷۴ درصدی را تجربه کرده است. ارزش حقیقی تراکنش‌ها در واقع ارزش تراکنش‌های شاپرکی بدون در نظر گرفتن اثرات تورم است. به عبارت دیگر ارزش تراکنش‌های شاپرکی که نسبت به نرخ تورم خالص‌سازی شده است، ارزش حقیقی تراکنش‌های شاپرکی را تشکیل می‌دهد.

همچنین براساس این آمار ارزش اسمی تراکنش‌ها در تیرماه ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۹۶.۴۹ درصد رشد داشته است که می‌توان آن را شاهدی برای افزایش استقبال عمومی از پرداخت الکترونیکی تفسیر کرد. این آمار همچنین نشان می‌دهد که رشد حقیقی ارزش تراکنش‌ها بدون در نظر گرفتن اثرات تورم محاسبه شده است ۵۴.۹۳ درصد است.

منبع: ibena

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار