بیت‌کوین برنده سال ۲۰۲۰

با مروری بر بازدهی بازارهای مختلف از جمله بازارهای کالایی، سهام و رمز ارزها به وضوح بیت‌کوین را می‌توان برنده بازارها در سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

به گزارش بنکر (Bankerاز ابتدای سال‌جاری میلادی تا کنون مهم‌ترین رمز ارز جهان بیش از ۱۴۰ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است در حالی که بازدهی شاخص‌های وال‌استریت به هیچ وجه قابل‌مقایسه با این رمز ارز نبوده است.

به‌عنوان نمونه شاخص داوجونز از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵ درصد و شاخص S&P ۵۰۰ توانسته تا ۱۲ درصد افزایش در ارزش ساخص را به ثبت برساند. بهترین وضعیت در میان شاخص‌های آمریکایی، متعلق به شاخص نزدک بوده است که تا اینجای سال‌جاری ۳۵ درصد بازدهی داشته است که باز هم قابل‌مقایسه با بیت‌کوین نیست.

طلا نیز که در بخش عمده سال‌جاری به‌عنوان برنده بازارها شناخته می‌شد، در هفته‌های اخیر با انتشار خبر مربوط به واکسن بسیاری از سودهای خود را باز پس گرفت تا در نهایت بازدهی این دارایی نیز به ۱۸ درصد برسد.  با این وجود هنوز گروهی از تحلیلگران بر این باورند که احتمال ادامه روند صعوی ارزش بیت‌کوین بسیار بالا است و اصلاح قیمتی اخیر با حجم بالایی که به ثبت رساند، در حقیقت مسیر را برای رالی بعدی قیمت بیت‌کوین مهیا کرده است.

فضای کلی اقتصاد جهانی و بازارها اتمسفری کاملا صعودی را برای ارزش بیت‌کوین رقم زده است. از سویی بسیاری از بانک‌های مرکزی در سطح جهان در حال تحقیق و توسعه روی کار با ارزهای دیجیتالی هستند و از سوی دیگر برخی از مهم‌ترین زیرساخت‌های پرداخت پول در حال به رسمیت شناختن رمزارزها به ویژه بیت‌کوین در سامانه‌های خود هستند.

این اتفاقات در حقیقت سیگنال‌های پیش‌نگری است که از نفوذ بالای رمزارزها در جهان پس از کرونا حکایت دارد. با نفوذ بیشتر بیت‌کوین در بازارهای مختلف و تبادلات مالی، تقاضای بیت‌کوین با سرعت بسیار زیادی افزایش خواهد یافت و از همین رو می‌توان سقف‌های قیمتی بسیار بالاتری را برای این رمز ارز متصور بود. با این وجود هنوز هم رمز ارزها با انتقاداتی مواجه است. انتقاداتی مانند استفاده از رمز ارزها در اعمال مجرمانه و پول شویی و همچنین بی‌ثبات بودن ارزش آن و ریسک بالا.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار