تحلیل قیمت سکه امامی/ 19 آذر 98

از حدود دو هفته پیش شاهد افزایش قیمت ارز هستیم که اقتصاددانان انتظارات تورمی ناشی از بالا رفتن قیمت بنزین و افزایش تقاضا برای ارز را از مهمترین دلایل آن بررسی کرده اند. افراد برای مقابله با تورم ناشی از قیمت بنزین به دنبال دارایی های امن نظیر طلا و ارز و سهام و سرمایه گذاری در این بازارها میروند که این منجر به افزایش قیمت ارز شده است.

به گزارش بنکر (Banker)، از سویی عدم مداخله بانک مرکزی در تعیین نرخ ارز در هفته های گذشته را نیز نمیتوان نادیده گرفت. 
عبدالناصر همتی در خصوص نوسانات اخیر ارز اذعان داشت:  صبر ما زیاد است و همانطور که در یک سال گذشته نرخ ارز را کنترل کردیم و متناسب با ارزش ذاتی آن نرخ ها تعدیل شد، اکنون نیز این تلاش را برای بازگرداندن ثبات به بازار ادامه می دهیم و امیدواری زیادی وجود دارد که شرایط به روال طبیعی گذشته بازگردد.
وی افزود با موضوع نرخ ارز و نوسانات آن هیجانی برخورد نمی کنیم و ثبات را به بازار ارز برمی گردانیم.
روز گذشته سکه امامی همچنان به صعود خود ادامه داد و به سطح هدف ما در ۴۷۰۳۰۰۰ رسید و پس از آن تا سطح مقاومت ۴۷۱۳۰۰۰ صعود کرده و به این سطح برخورد کرد. قیمت سکه آخرین بار در تیرماه سال ۹۸ به این سطح رسیده است و به نظر میرسد قیمت در حال ثبت اوج های قیمتی جدید می باشد. 
براساس گزارش سایت طلا، اندیکاتور RSI (شاخص قدرت نسبی) و همچنین چارت نشان از تحت فشار صعودی بودن قیمت دارند و برای دوره های پیش رو همچنان سیگنال ادامه صعود در قیمت را میدهند. 
دقت داشته باشید که این نوسانات قیمتی و صعود میتواند ناشی از پیامدهای گران شدن بنزین و تعطیلات سال نو میلادی باشد و قیمت دیر یا زود به اصلاح خواهد پرداخت. 
برای دوره های پیش رو انتظار ادامه صعود قیمت و گذر از سطح ۴۷۱۳۰۰۰ را خواهیم داشت. در این مرحله سطح هدف بعدی را ۴۷۵۲۰۰۰ پیش بینی میکنیم.
شرط ادامه صعود پایداری قیمت بالاتر از سطح ۴۶۴۳۰۰۰ و پس از آن ۴۶۱۹۰۰۰ می باشد و در صورت گذر از این سطح بهتر است از معاملات خرید خود خارج شوید

  • مقاومت ۱: ۴۷۱۲۰۰۰
  • مقاومت ۲: ۴۷۱۵۰۰۰
  • مقاومت ۳: ۴۷۹۹۰۰۰
  • حمایت ۱: ۴۶۶۷۰۰۰
  • حمایت ۲: ۴۶۱۸۰۰۰
  • حمایت ۳: ۴۵۹۰۰۰۰

توجه: درهم تهران تمام نوسانات بازارهای موازی را در اختیار دارد و نرخ صرافی ملی و اونس طلا در این لحظه نقشی ندارند! اگر درهم تهران در کانال ۳۸۰۰ تثبیت گردد صرافی ملی در مرحله دوم نرخ خود را اصلاح خواهد کرد


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار