خریداران طلا زیاد شدند

"نشست روز جمعه کمیته فدرال بازار باز و سازمان تامین منابع تولیدات آمریکا می تواند عاملی برای پیشرفت بازار باشد. نرخ بهره پایین تر، خریداران را به خرید شمش طلا سوق خواهد داد که دارایی بدون بهره به حساب می آید"

به گزارش بنکر (Bankerدر دومین روز ماه ژانویه خبرگزاری رویترز گزارش داد که طلا با بهره گیری از تضعیف کنونی دلار و همچنین زمانی که همه نگاه ها به نشست فدرال رزرو می باشد، برای سومین ماه پیاپی در روز پنجشنبه همچنان با افزایش همراه بود.

هر انس طلا، آخرین بار در ساعت 10:39 روز پنجشنبه به وقت لندن با 0.2 درصد افزایش با قیمت 1.519.76 دلار معامله شد و به بیشترین میزان از تاریخ 25 دسامبر سال 2019 با نرخ 1.525.20 دلار رسید. گلد فیوچر آمریکا نیز با 0.1 درصد کاهش به 1.522.30 دلار رسید.

کرگ الرام، تحلیلگر OANDA می گوید: "به نظر می رسد که دلار کمی در حال تقویت و بهبود باشد اما با بررسی روند حرکت آن متوجه می شوید که همچنان در راستای رشد طلا گام بر می دارد."

وی ادامه داد: "در حال حاضر شاهد رابطه دو طرفه میان دلار و شمش هستیم، و این دقیقا همان عاملی است که طلا را از 1.480 دلار به 1.520 دلار رساند. با این حال، رشد مختصر دلار می تواند طلا را تحت فشار قرار دهد. در میان دیگر رقبای کلیدی، دلار 0.3 درصد بهبود داشته است اما از ماه جولای 2019 همچنان روند کاهشی را پیش رو دارد."

تصمیم بیجینگ برای آسان کردن سیاست های پولی نیز از افزایش بهای شمش طلا حمایت کرد. بانک مرکزی چین در روز چهارشنبه اعلام کرد که میزان ذخیره نقدی نزد تمامی بانک ها را کاهش خواهد داد و پول ها را برای به جریان انداختن اقتصاد، آزاد می کند.

بهای شمش طلا به بالاترین رکورد سالانه خود از سال 2019 تا کنون رسید که بخشی از این افزایش ناشی از اختلافات تجاری میان آمریکا و چین بوده است که رشد اقتصاد جهانی را با مشکل روبرو ساخته است.

براساس گزارش سایت tala، بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که با رشد آهسته کنونی و همچنین وضعیت بی ثبات بازار سهام، قیمت ها در سال 2020 بیش از پیش افزایش خواهند داشت.

برایان لان، مدیرعامل و کارگزار GoldSilver Central در سنگاپور می گوید :"آنچه می بایست به دقت مورد توجه قرار گیرد، بازار سهام می باشد. چرا که در حال ثبت رکوردهای خوبی می باشد و در صورت اعمال اصلاحیه بازار، شاهد حرکت سرمایه به سمت طلا خواهیم بود."

از دیگر عوامل تاثیر گزار بر بازار سال 2020 می توان به نا آرامی ها در هنک گنگ، تهدیدهای کره شمالی، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره کرد. نگاه سرمایه گذاران اکنون به نشست فدرال رزرو می باشد که در روز جمعه ساعت 19 به وقت لندن برگزار خواهد شد.

استفان اینس، استراتژیست بازار در AxiTrader گفت: "نشست روز جمعه کمیته فدرال بازار باز و سازمان تامین منابع تولیدات آمریکا می تواند عاملی برای پیشرفت بازار باشد. نرخ بهره پایین تر، خریداران را به خرید شمش طلا سوق خواهد داد که دارایی بدون بهره به حساب می آید"

در میان دیگر فلز های با ارزش، نقره با 0.3 درصد افزایش رو برو بود و هر انس آن با 17.88 دلار به فروش رفت. پلاتین با رشد 1.5 درصدی به 977.48 دلار و پالادیوم با 0.5 درصد افزایش به 1949.40 دلار در هر انس رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار