telegram

دکتر احمد عزیزی

دکتر احمد عزیزی متولد سال ۱۳۳۴ و دانش‌آموخته رشته حسابداری از دانشگاه علامه طباطبائی است.

azizi

وی در طول سال‌های خدمت خود مسئولیت مدیرعاملی بانک ملی PLC لندن، معاونت ارزی بانک مرکزی، مشاوره وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین مدیرعاملی بانک‌های ملی ایران، سپه، مسکن و صنعت و معدن را بر عهده داشته است. علاوه بر این عزیزی تالیف چندین عنوان کتاب با موضوعات بانکی و حسابداری و  همچنین تدریس و پژوهش در دانشگاه‌های معتبر کشور را در کارنامه خود دارد. او هم اکنون به عنوان مشاور ارشد رئیس‌کل بانک مرکزی مشغول به فعالیت است.

طی ششمین مراسم تقدیر از چهره‌های ماندگار نظام بانکی کشور، دکتر احمد عزیزی و خسرو نایبی اهرنجانی به عنوان چهره‌های ماندگار معرفی شده و با اعطای لوح یادبود از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی از ایشان قدردانی به عمل آمد.

دکتر عزیزی معتقد است قدرت برخورد بانک مرکزی با متخلفی بسیار نامناسب دچار فرسودگی شده است چرا که  در این رابطه ما فاقد ضمانت اجرا هستیم، در صورتی که ضمانت اجرایی مقررات باید قبل از ارجاع به مقام قضایی درون نظام پولی و توسط مقام ناظر پولیِ قدرتمند مورد بررسی قرار گیرد تا در رابطه با اجزا سازمان بانک‌ها، افراد مسئول و ذی‌صلاح، مدیران و سهامدارانِ نظام بانکی تشخیص یا سلب صلاحیت اختیارات کافی داشته باشد، انواع این کاستی‌ها و مسائل گسترده و پیچیده ما را به نتیجه می‌رساند که بانک مرکزی مستلزم بازسازی‌ست. تا بتوان با انتساب مسؤلیت امکان حساب‌خواهی و پاسخ‌گویی مناسب فراهم آید.


برچسب ها:
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر: