ریسک شرکت‌های بیمه تقسیم می‌شود

دلیل الزام شرکت‌های بیمه به سپرده‌گذاری در چند بانک مختلف در آیین‌نامه جدید سرمایه‌گذاری تقسیم ریسک در شرکت‌های بیمه عنوان شده است چرا که در صورتی بانکی با مشکل مواجه شد، کل منابع شرکت‌ بیمه با مشکلی مواجه نشود.
98/09/23 شنبه 13:33
کد خبر: 262047

به گزارش بنکر (Banker)، در همین رابطه قائم مقام بیمه مرکزی می‌گوید کاهش ریسک تمرکز و نظارت بهتر نهاد ناظر دلیل الزام شرکت‌های بیمه به سپرده‌گذاری در چند بانک مختلف در آیین‌نامه جدید سرمایه‌گذاری بوده است.
پرویز خسروشاهی درباره اینکه شرکت‌های بیمه ملزم شده‌اند در چند بانک مختلف سپرده‌گذاری کنند، به ایبنا گفت: آیین نامه سرمایه‌گذاری که در شورای عالی بیمه تصویب شده، به دنبال کاهش ریسک تمرکز است و از سوی دیگر نهاد ناظر قصد دارد کنترل بهتری بر شرکت‌ها داشته باشد.

وی توضیح داد: می‌خواهیم زمانی که حق بیمه تولیدی شرکت‌ها جمع شد، بتوانیم بهتر مدیریت کنیم تا در زمان وقوع خسارت، شرکت‌ها نقدینگی لازم را در اختیار داشته باشند. قائم مقام بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: در صورتی که حساب شرکت‌های بیمه در یک بانک متمرکز باشد، شاید به هر دلیلی آن بانک نتواند به سرعت و فوری این مبلغ را پرداخت کند و ریسک تمرکز به وجود می‌آید.

خسروشاهی اظهار داشت: این موضوع در تمام دنیا هم برای کنترل ریسک تمرکز انجام می‌شود و می‌گویند که نباید پول‌ها را در یک جا متمرکز کرد. این موضوع البته درباره سهام نیز صدق می‌کند و نباید تنها سهام یک شرکت را در بازار بورس در اختیار داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار