سال 2020 بانک ها طلایی می شوند

اوله هانسن مدیر ارشد در ساکسو بانک دانمارک در مصاحبه با کیتکو نیوز اظهار داشت که افزایش بدهی جهان به نگرانی فزاینده ای در بین بانک های مرکزی غربی تبدیل شده و طلا می تواند پاسخی برای این نگرانی ها و ایجاد ثبات باشد.

saxo-bank

به گزارش بنکر (Banker)،  هانسن گفت: "ما اظهارات بسیار جسورانه ای راجع به طلا از بانکهای مرکزی اروپا مشاهده کرده ایم ، و تبدیل شدن آنها به خریداران طلا ممکن است خیلی طول نکشد."... "بسیاری طلا را لنگر ثبات در دنیای عدم اطمینان های مالی می دانند."

 برخی از اظهارنظرهای بانک های مرکزی که اخیراً عنوان شده تایید این دیدگاه است. رئیس بوندس بانک آلمان ( بانک مرکزی آلمان)،" ینس ویدمن " طلا را بستر ثبات برای سیستم پولی بین المللی می نامد. در ماه اکتبر ، بانک مرکزی هلند در گزارشی اعلام کرد که طلا اعتماد به ترازنامه بانک مرکزی را تقویت می کند و احساس امنیت را ایجاد می کند.

 اما چیزی به غیر از کلمات را نیز شاهد هستیم .در سال 2018 لهستان اولین کشور اروپایی بود که طی 20 سال طلا خرید.در آن سال این بانک 16.4 تن خریداری کرد و در ادامه ذخایر خود را در سال 2019 بیش از 100 تن افزایش داد.

 هانسن گفت که خرید طلای لهستان می تواند آغازی برای یک روند جدید اروپایی باشد.

 برخی از کشورها واقعاً با نرخ بهره منفی دست و پنجه نرم می کنند. این روند واقعاً ثروت را از بین می برد. " ..."چه شما یک بانک مرکزی باشید و چه یک سرمایه گذار خصوصی ، طلا یک سرمایه جذاب در دنیای سود منفی نرخ بهره است."

 اما این فقط تقاضای بانک مرکزی نیست که روند صعودی طلا را در سال آینده حمایت خواهد کرد. هانسن گفت که او همچنان در طولانی مدت دیدگاهیی صعودی در قیمت طلا دارد ، زیرا قیمت آنها بالاتر از 1380 دلار در هر اونس مقاومت کرده .

 اگرچه طلا در محدوده بین سطح حمایت از 1450 دلار و مقاومت 1500 دلار گرفتار شده است ، اما هانسن گفت که وی هنوز هم پتانسیل صعودی بیشتری را در فلز زرد برای سال آینده مشاهده می کند. این چشم انداز در حالی رخ می دهد که بازار طلا پس از حفظ سطح 1450 دلاری به تازگی جریان های سرمایه جدیدی را جذب کرده است. معاملات آتی طلا برای تحویل در ماه فوریه در قیمت 1470.40 دلار در هر اونس معامله شد بسته شد و برای روز رشدی 0.66 درصدی داشت .

 ترس رکود اقتصادی در ایالات متحده می تواند جرقه ای باشد که باعث افزایش قیمت طلا در سال آینده می شود.

 وی گفت: "ما هنوز معتقدیم كه نكته پایین ( رشد )در اقتصاد آمریكا در مسیر پیش رو قرار دارد . فدرال رزرو در مورد سیاست های پولی و کندی رشد اقتصادی بیش از حد آرام رفتار می کند."

 هانسن گفت تهدیدهای جدید رکود اقتصادی بانک مرکزی ایالات متحده را وادار به پایین آوردن بیشتر نرخ بهره خواهد کرد و این باعث می شود دلار آمریکا تضعیف شود و فلز زرد حرکت خود را شروع کند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار