شرایط دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی

زوج‌های جوانی که تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده باشند و تاریخ عقد آن‌ها بعد از یکم فروردین ۹۶ باشد، مشمول دریافت وام ازدواج با رقم جدید هستند.

به گزارش بنکر (Banker)، این موضوع شامل حال کسانی که در سال ۹۸ برای وام ازدواج ثبت‌نام کرده‌اند و حتی تعیین شعبه شده‌اند، اما تا الان وام نگرفته‌اند هم می‌شود. در هر مرحله‌ای که باشید می‌توانید انصراف خود را از دریافت وام فعلی اعلام کنید تا ثبت‌نام شما حذف شود. دو، سه ماه دیگر با ثبت‌نام جدید اسم شما در فهرست دریافت کنندگان وام ۵۰ میلیونی قرار می‌گیرد.

افرادی که مشمول ماده ۵۰ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران هستند، وام دو برابری می‌گیرند. خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان مشمول این ماده هستند و وام ازدواج برای آن‌ها نفری ۱۰۰ میلیون و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

اگر تاریخ عقد شما قبل از اول فروردین‌ماه سال ۹۶ است و در صف سامانه ازدواج در انتظار دریافت وام هستید، مشمول وام ازدواج ۵۰ میلیونی نمی‌شوید و صرفا مشمول سقف ۱۵ میلیون تومانی وام ازدواج خواهید بود. همچنین باید توجه داشته باشید که وام ازدواج بعد گذشت ۲۴ ماه از تاریخ عقد قابل دریافت نیست.

این تسهیلات صرفا یک بار به هر شخص پرداخت می‌شود و در ازدواج دوم نمی‌توانید از وام ازدواج استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی باید هر کدام از زوجین به صورت جداگانه در سامانه مربوطه ثبت نام کنند. چراکه بانک هر کدام از آن‌ها را به عنوان یک شخص حقیقی می‌شناسد.

 

وام ازدواج چند ضامن احتیاج دارد؟
بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ دریافت وام ازدواج تنها با یک ضامن امکان‌پذیر است. به‌خاطر افزایش رقم وام، آیین‌نامه داخلی بعضی بانک‌ها آن‌ها را ملزم می‌کند حتما دو ضامن درخواست کنند. چراکه بانک‌ها عموما برای هر ۲۰ میلیون تومان وام یک ضامن می‌خواهند و با ۵۰ میلیونی شدن مبلغ وام ازدواج، آئین‌نامه‌های داخلی‌شان اجازه نمی‌دهد صرفا با یک ضامن وام ۵۰ میلیون تومانی پرداخت کنند. با این‌حال بانک مرکزی مثل همیشه بخشنامه می‌دهد و از بانک‌ها می‌خواهد همان یک ضامن را درنظر بگیرند. بانک مرکزی در سامانه ثبت نام وام ازدواج نوشته این تسهیلات با یک ضامن معتبر و سفته قابل پرداخت است. بانک مرکزی می‌گوید بانک‌ها می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین بپذیرند. از آنجا که مبلغ اقساط بالاتر از یارانه نقدی است، احتمالا بانک‌ها علاقه‌ای نسبت به این کار ندارند. قطعا کلی بحث پیش خواهد آمد. ما توصیه می‌کنیم شما برای اینکه کارتان سریع‌تر راه بیفتد، از همین حالا دنبال دو تا ضامن برای هر کدام از وام‌ها باشید.


شرایط بازپرداخت و مبلغ اقساط وام ازدواج
هفت سال برای بازپرداخت مبلغ وام ازدواج زمان دارید. این یعنی بازپرداخت مبلغ وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به طور مساوی بین ۸۴ قسط ماهانه تقسیم می‌شود. وام ازدواج از جمله وام‌های قرض‌الحسنه است و برای همین نرخ کارمزد آن سالانه چهار درصد تعیین شده. بنابر این مبلغ اقساط ماهیانه برای هر وام، ۶۸۰ هزار تومان و در مجموع یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان خواهد بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار