شناسایی فساد در بیمه با دانش دیجیتالی

رئیس کارگروه شناسایی و مقابله با تقلب در بیمه‌های خودرو گفت: در دنیای دیجیتال و تکنولوژیک امروز، فقط با برقراری دولت الکترونیک و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توان با فسادهای احتمالی مبارزه کرد.
98/09/22 جمعه 11:21
کد خبر: 262020

bimeh
به گزارش بنکر (Banker)، علی اکبر ترکاشوند افزود: اطلاعات در اختیار صنعت بیمه، اطلاعات سالم و ارزشمندی است که پایه آن بر اساس داده های ارائه شده از طرف بیمه گران طرح ریزی شده است.

وی ادامه داد: وظیفه بیمه گران برای حفاظت و مراقبت از این اطلاعات، سنگین و مهم است، بنابراین با درک صحیح و مناسب از ارزشمندبودن این اطلاعات، موظف به نگهداری متعهدانه از آنها هستند.

رئیس کارگروه شناسایی و مقابله با تقلب در بیمه های خودرو با اشاره به عزم جدی صنعت بیمه در بحث مبارزه با تقلب و تخلف در صنعت بیمه، از شناسایی و دستگیری تیم های متعدد کلاهبرداری بیمه ای در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: موفقیت، بدون بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری امکان پذیر نبود.

وی اعلام کرد: شرکت هایی که توانمندی های دیجیتالی کردن بیمه با رعایت قوانین و مقررات بیمه مرکزی را دارند می توانند با نظارت جدی، در مرزهای کشور به ارایه خدمات بیمه ای بپردازند.

ترکاشوند با اشاره به عزم جدی دولت برای افزایش جایگاه امنیت آی تی در دستگاه‌ها، از فراهم آوری زمینه های لازم برای عملیاتی شدن تست نفوذ و مسائل حفاظت از دیتاها در صنعت بیمه کشور به عنوان ضرورت های مهم این صنعت در ایران نام برد.

وی افزود: اگر ما نتوانیم اطلاعات و دانش دیجیتالی خود را تقویت کنیم، با چالش های جدی مواجه خواهیم شد و قطعا راه حل های برون رفت از این چالش ها با هم اندیشی و برگزاری جلسات مشترک پیدا خواهد شد.
بررسی عملکرد در یک دهه گذشته نشان می دهد ضریب نفوذ بیمه در کشور سالانه هشت درصد رشد کرده است. ضریب نفوذ بیمه از ۱.۱ درصد در اوایل دهه ۹۰ به ۲.۳۸ درصد در سال ۹۷ رسیده است.

براساس  برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶ ) دستیابی به ضریب نفوذ بیمه هفت درصدی هدفگذاری شده که فاصله زیادی با آن وجود دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار