ضربه محکم به بازار جواهر آلات

خبرهای بد همچنان در بازار طلای چین در حال افزایش است و با توجه به گسترش ویروس کرونا انتظار می رود که بازار جواهر آلات با ضربه محکمی مواجه شود و میزان تقاضای خرید آن کاهش یابد.

به گزارش بنکر (Banker)، ژانگ یانگتائو، مدیرمسئول سازمان طلای چین طی مصاحبه ای با خبرگزاری بلومبرگ اعلام نمود که انتظار می رود میزان تمایل مردم برای خرید جواهرات کاهش یابد و همچنان نگرانی های ناشی از ویورس کرونا مردم را در خانه ها نگه داشته است.

"مردم حوصله و اشتیاقی برای خرید جواهرات ندارند. فروشگاه ها و مراکز خرید تعطیل شده اند و پیرو این امر، میزان فروش طلا در سال جاری به شدت افت خواهد داشت."

این اظهارات پیرو افت شدید خرید طلا در تعطیلات سال نو چینی بیان شده است. نانسی وونگ، معاون اجرایی ارشد هلدینگ لوک فوک می گوید که میزان فروش طلا چه در سطح خرد یعنی مغازه ها و چه در بازارهای معاملات بورس، به شدت کاهش یافته است.  به نسبت سال گذشته، میزان تقاضای خرید طلا در چین تا 7 درصد کاهش داشته است.

شورای جهانی طلا بر این باور است که رکوردهای بالای قیمت طلا در سال گذشته بر پایه یوان چین، بیشترین عامل بر تقاضای طلا بوده است. در سال جاری به نظر می رود اصلی ترین عواملی که می توانند بر میزان تقاضای جواهرات تاثیر بگذارند، رشد ضعیف اقتصاد و  نگرانی های پیرامون ویروس کرونا می باشد.

به نوشته سایت tala، با این حال برخی تحلیل گران بازار بر این باورند نقش سال نو چینی را چندان جدی نمی بینند. خوان کارلوس آرتیگاس، مسئول تحقیقات شورای جهانی طلا طی مصاحبه ای با خبرگزاری کیتکو اعلام نمود که هنوز خیلی زود است تا در خصوص کاهش یا افزایش میزان تقاضا طلا و جواهرات در چین نظر دهیم. هنوز ابتدای سال هستیم و فرصت زیادی تا پایان سال باقیست. یک هفته تاثیر چندانی بر میزان تقاضای سالانه طلا نخواهد داشت.

"گمان می کنم  وقتی نوبت به میزان تقاضای طلا در چین برسد، می بایستی کمی تامل کنیم و ببینیم در نهایت چه خواهد شد."


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار