طلا به دنبال سقوط بیشتر+تحلیل تکنیکال

در روز جمعه هفته گذشته قیمت طلا دچار یک سقوط شدید شد و به نظر می رسد که امروز با باز شدن بازار های جهانی طلا این سقوط همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش بنکر (Bankerهمراه با باز شدن بازار قیمت طلا شروع به نوسان کرده و کاهش جزئی را نشان می دهد که می تواند به کاهش های بیشتر و سقوط دوباره طلا بپیوندد.

دلیل این سقوط قیمت طلا انتشار داده های اقتصادی مربوط به شغل و بیکاری در آمریکا بود که باعث ایجاد خوشبینی نسبت به آینده وضعیت اقتصادی شد.

به علاوه این موضوع به نظر می رسد بالاخره دلار قصد دارد تا از خود افزایش قیمت نشان داده که این می تواند بر روز قیمت طلا تاثیر بسیاری بگذارد.

در کنار این موارد همچنان پیش بینی ها برای افزایش قیمت طلا نیز به قوت خود باقی هستند. تنش های سیاسی-جغرافیایی میان آمریکا و چین و چاپ و تزریق پول به بازار نیز از جمله دلایل محکم این پیش بینی ها می باشند.

حال بیایید نگاهی به شاخص های فنی قیمت طلا بیندازیم.

به نظر می رسد طلا در بالای نموداربا دو مقاومت جزئی و دو مقاومت کلیدی رو به رو است. نقاط مقاومت جزئی 2036 دلار و 2039 دلار می باشند. مقاومت های کلیدی و جدی طلا نیز 2048 و 2054 دلار هستند.

در شرایط نزولی نیز طلا در 2024 دلار دارای یک حمایت قوی می باشد. پشتیبانی های بعدی 2015 و 2005 دلار می باشد. انتظار می رود در صورت ادامه اصلاح قیمت طلا به این نقاط برسد.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار