طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت

در نظرسنجی این هفته 13 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده اند که 10 نفر معادل 77 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. هیچ تحلیلگری معتقد به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده نبوده و 3 نفر معادل 23 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

به گزارش بنکر (Banker)، در نظرسنجی آنلاین از سرمایه گذاران مین استریت نیز 820 نفر شرکت کردند که 475 نفر معادل 58 درصد اعلام کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت. 208 نفر معادل 25 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 137 نفر معادل 17 درصد اعلام کردند قیمت طلا تغییر نمی کند.

در نظرسنجی هفته گذشته هر دو گروه به افزایش قیمت طلا رای داده بودند ولی هیچ گروهی به بالای 50 درصد نرسیده بود.

قیمت طلا در هفته ای که گذشت تا لحظه اعلام نظرسنجی کیتکو به 1555 دلار رسیده که نشانگر افت 0.3 درصدی در این هفته بوده است.

قیمت طلا 8 ژانویه در پی تشدید تنش های سیاسی و نظامی بین ایران و آمریکا به رکورد هفت ساله 1613 دلاری رسید. ولی کاهش تنش ها موجب شد قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو شده و تا 1536 دلار افت پیدا کند.

باب هابرکورن تحلیلگر ارشد آر جی او فیوچرز در این باره گفت: تصور می کنم روند صعودی قیمت طلا هفته آینده نیز ادامه یابد. این به خاطر برخی اقدامات فدرال رزرو آمریکا است که نقدینگی را به بازار تزریق کرده است. علاوه بر این شاخص سهام آمریکا به رکورد تاریخی رسیده و برخی سرمایه گذاران ترجیح می دهند وارد بازار طلا شوند چرا که شاخص بورس ممکن است به طور شارپ اصلاح کند.

ریچارد بیکر سردبیر Eureka Miner’s Report گفت: طلا توانسته است همراه با رشد شاخص سهام، افزایش یابد و به نظر من پایین بودن نرخ بهره نیز به افزایش قیمت طلا کمک خواهد کرد.

وی افزود: اگر شاخص اس اند پی 500 آمریکا هفته آینده به 3500 واحد برسد، قیمت طلا باید به بیش از 1580 دلار افزایش یابد. نااطمینانی درباره انتخابات آمریکا نیز می تواند عامل مهمی برای افزیش قیمت طلا باشد.

وی افزود: از نقطه نظر نرخ بهره، وضعیت فعلی نرخ بهره نزدیک به صفر یا حتی منفی در برخی کشورهای مهم و بزرگ جهان ، انگیزه خوبی برای سرمایه گذاری در بازار طلا خواهد بود.

به نوشته سایت tala، چارلی ندوس تحلیلگر ارشد LaSalle Futures Group گفت: قیمت طلا احتمالا در یک روند باثبات و افزایشی قرار خواهد داشت و این بستگی دارد که آیا طلا می تواند بالاتر از میانگین موجی 10 روزه 1558 دلار تثبیت شود یا نه. اگر موفق به این کار نشود احتمالا قیمت هر اونس طلا تا 1534 دلار کاهش خواهد یافت.

جورج گرو مدیر موسسه RBC Wealth Management گفت: به نظر من قیمت طلا به خاطر نگرانی های سیاسی ژئوپلیتیک و اقتصادی با افزایش روبرو خواهد شد.

فیل فیلین تحلیلگر ارشد Price Futures Group گفت: قیمت طلا باید طی هفته آینده نیز روند صعودی داشته باشد. بازار سهام مستحکم به همراه امارهای ضعیف تورم قیمت طلا را در جایگاه حساسی قرار داده است. توافق تجاری آمریکا و چین موجب امیدواری اقتصادی شده و چشم انداز تقاضای طلا و جواهرات را بهبود بخشیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر