طلا در 6 ماه دوم از 1650 دلار عبور می کند

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری TD Securities بر این باورند که حتی با کاهش تنش های سیاسی بین آمریکا و ایران، قیمت طلا با افت بسیار شدیدی زیر 1550 دلار روبرو نخواهد شد.

به گزارش بنکر (Banker موسسه TD Securities افزود: چشم انداز بلندمدت قیمت طلا همچنان امیدوار کننده است و بعید به نظر می رسد که قیمت این فلز گرانبها با کاهش شدید و شارپ روبرو شود.

سطح حمایتی معتبر قیمت هر اونس طلا در شرایط فعلی 1515 تا 1550 دلار است. قیمت طلا در پی تشدید تنش های سیاسی و نظامی بین آمریکا و ایران به بیش از 1611 دلار رسید که بالاترین رکورد در 7 سال اخیر به شمار می رود.

پس از کاهش تنش ها بین دو کشور قیمت طلا با افت 71 دلاری روبرو شد و بار دیگر تا سطح 1550 دلاری تثبیت شده است.

به نظر می رسد سطح مقاومتی 1600 دلاری برای هر اونس طلا چندان دور از دسترس نیست و نیروهای ساختاری بازار قیمت طلا را به این سمت حرکت خواهند داد.

شرایط نامطمئن اقتصادی، خرید چشمگیر بانکهای مرکزی جهان و نوسانات بازارهای مالی تاثیر مهمی بر افزایش تقاضا و قیمت طلا خواهد داشت. بنابر این موسسه سرمایه گذاری TD Securities پیش بینی می کند که قیمت طلا در شش ماه دوم امسال به بیش از 1650 دلار در هر اونس خواهد رسید.

به نوشته tala، هرگونه اصلاح قیمت در کوتاه مدت یک فرصت مناسب برای سرمایه گذاری در بلندمدت خواهد بود.

عوامل مهمی که می تواند بر قیمت طلا موثر باشد، انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی و تشدید مجدد تنش ها بین ایران و آمریکا خواهد بود.

به نظر می رسد با نزدیک شدن به زمان انتخابات 2020 آمریکا قیمت جهانی طلا نیز با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر