طلا رکورد 1700 دلاری را زد

تشدید نگرانی ها درباره گسترش ویروس کرونا و افت شدید قیمت نفت و سهام در بازارهای جهانی موجب شد تا قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه به مرز 1700 دلار برسد که بالاترین رکورد در 7 سال اخیر به شمار می رود.

به گزارش بنکر (Banker کاهش شدید قیمت نفت و شاخص سهام موجب شد تا قیمت هر اونس طلا امروز با 1.5 درصد افزایش به بیش از 1699 دلار برسد. این بالاترین رکورد قیمت طلا از دسامبر 2012 به شمار می رود.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز با افت شدیدی روبرو شده و سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در بازار طلا و اوراق قرضه هستند. قیمت نفت پس از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش قیمت رسمی نفت خود و رقابت با روسیه با افت 20 درصدی روبرو شده است.

شاخص سهام اس اند پی 500 آمریکا با افت 4 درصدی روبرو شده است. ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا به بالاترین سطح در 3 سال اخیر رسیده است. نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا نیز با افت چشمگیری روبرو شد.

آمارهای رسمی نشان می دهد اقتصاد ژاپن در سه ماه پایانی 2019 میلادی با افت بیشتری نسبت به انتظارات اولیه روبرو شده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در چین با 40 نفر افزایش به 80735 نفر رسیده است. تازه ترین آمارهای گمرک چین نشانگر افت شدید صادرات و واردات این کشور در دو ناه نخست 2020 میلادی است.

نظرسنجی رویترز نیز نشان می دهد رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال نسبت به سه ماه قبل به نصف کاهش خواهد یافت.

قیمت پالادیوم با 2.9 درصد کاهش به 2492 دلار رسده و قیمت پلاتین نیز با 1.2 درصد کاهش به 890 دلار رسید. قیمت هر اونس نقره نیز با 0.3 درصد افزایش به 17.37 دلار رسید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار