طلا از ۲۰۰۰ دلار عبور کرد

از چند هفته گذشته طلا شروع به رشد کرده و همچنان نیز در حال صعود به سمت بالا می باشد.

به گزارش بنکر (Banker هر انس طلای جهانی در این لحظه 2005 دلار قیمت دارد که نسبت به روز گذشته 25 دلار افزایش قیمت را نشان می دهد. از چند ماه پیش کارشناسان پیش بینی می کردند که تا پایان سال قیمت طلا به 2000 دلار خواهد رسید که در حال حاضر می بینیم بیش از چهار ماه زودتر این اتفاق در حال افتادن می باشد.

هر انس طلای جهانی از دو هفته پیش حدود 200 دلار رشد داشته است که در نوع خود یک رکورد بی سابقه محسوب می شود. همین طور در یک ماه اخیر بیش از 220 دلار افزایش قیمت داشته است.

دلیل این بالا رفتن قیمت طلا افت شدید ارزش دلار در بازار های جهانی می باشد که در حال هل دادن طلا به سمت قله های جدید می باشد. دیگر دلایل قیمت فزاینده طلا افزایش همه گیری ویروس کرونا، چاپ بی سابقه پول و محرک های اقتصادی می باشد.

دستیابی طلا به سطح 2000 دلار یک اتفاق تاریخی محسوب می شود که می توان آن را با رکود سال 1930، بحران مالی سال 2008 (وال استریت) و نفت منفی چهل دلاری مقایسه کرد.

به نظر می رسد طلا قصد دارد تا همچنان به مسیر خود ادامه دهد و هدف بعدی خود را بر روی قیمت های بالا تر تا 2500 و در ادامه 4000 دلار بسته است اما بهرحال به دلیل جهش شدید قیمت می توان انتظار سقوط و اصلاح قیمت را نیز داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار