telegram

قیمت طلا امروز یکم اسفند ماه سال ۹۸

قیمت طلا که در مبادلات روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود از سال 2013 میلادی رسیده بود، امروز پنجشنبه در پی کاهش تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا و انتظارات سرمایه گذاران درباره بهبود اوضاع اقتصادی چین، با کاهش روبرو شده است.

به گزارش بنکر (Banker قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1607 دلار رسیده است. روز گذشته قیمت طلا تا 1612 دلار افزایش یافت که این بالاترین رقم از 25 مارس 2013 بوده است.

چین رو پنجشنبه از کاهش تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده است. بر اساس اعلام مقام های رسمی چین، تعداد موارد جدید ابتلا به این ویروس به 349 نفر کاهش یافته است، این رقم در روز چهارشنبه به 1693 نفر رسیده بود.

با کاهش نگرانی ها درباره ویروس کرونا شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز افزایش یافته است.

بانک مرکزی چین امروز پنجشنبه مطابق با انتظارات نرخ بهره را کاهش داده تا تدابیر بیشتری را برای مقابله با تبعات منفی ویروس کرونا اتخاذ کند.

سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا به طور محتاطانه ابراز امیدواری کرده اند که بتوانند نرخ بهره را طی سال 2020 میلادی بدون تغییر حفظ کنند. متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا این مساله را نشان داده است.

مقام های آمریکایی قصد دارند علی رغم مخالفت ترامپ، نشستی را برای بررسی محدودیت های بیشتر علیه صادرات فناوری های پیشرفته به چین برگزار کنند.

میزان ذخایر طلای صندوق های اس پی دی آر نیز با 0.2 درصد افزایش به 931 تن رسیده است.

قیمت پالادیوم با 0.6 درصد افزایش به 2728 دلار در هر اونس رسیده و قیمت نقره نیز با 0.4 درصد کاهش به 18.33 دلار رسیده است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
نگاه بنکر