قیمت طلا تا پایان سال چقدر خواهد بود؟

طلا از چند ماه گذشته شروع به افزایش قیمت کرده و افراد بسیار زیادی شروع به سرمایه گذاری بر روی این فلز گرانبها کرده اند. در نتیجه بسیار مهم است که تا پایان سال قیمت طلا در چه نقطه ای خواهد ایستاد.

به گزارش بنکر (Bankerچند روز پیش خبر موفقیت یکی از واکسن های کرونا باعث شد تا قیمت طلا کاهش بسیار زیادی پیدا کند اما تقریبا همه کارشناسان معتقدند که تولید واکسن تاثیر چندانی بر روی قیمت طلا نخواهد گذاشت.

این طور که از طرف شرکت سازنده واکسن اعلام شده است تا پایان سال آینده میلادی یعنی تا بهمن ماه سال آینده تنها 600 تا 700 میلیون نفر در سرتاسر جهان واکسینه خواهند شد که هنوز زمان بسیاری تا آن باقی مانده و البته احتمالا هنوز به بسیار از کشور ها نخواهد رسید.

به علاوه باید توجه داشت که به محض این که کسی واکسینه شود اقتصاد بهبود نخواهد یافت و مدتی طول خواهد کشید چرا که فرد واکسینه شده باید به سرکار بازگشته و چرخ اقتصاد برای مدتی کار کند تا به وضعیت پیشین خود بازگردد.

در این میان بسیار بدیهی است که بانک های مرکزی کشور های مختلف همچنان به ارائه محرک های مالی ادامه داده و تورم را افزایش دهند. این موضوع می تواند برای فلزات گرانبها بسیار مفید بوده و قیمت طلا را افزایش دهد.

به اضافه اقتصاد همچنان حرکت بسیار کندی داشته و در نتیجه به اقدامات بسیار قوی دولت نیاز دارد که از طریق چاپ پول انجام می شود. این موضوع نیز یک محیط بسیار خوب برای رشد طلا به وجود می آورد.

با توجه به گفته های بالا کارشناسان همچنان پیش بینی می کنند که تا پایان سال آینده میلادی یعنی پایان سال 2021 قیمت طلا به 2500 دلار برسد که با قیمت طلای فعلی حدودا 600 دلار اختلاف دارد.

در نتیجه تمام این موضوعات بسیاری از کارشناسان همچنان به سرمایه گذاران پیشنهاد می کنند که به خرید طلا ادامه دهند و از این راه ارزش پول خود را حفظ کنند و سود های بسیاری را به دست آورند.

منبع: Kitco/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار