پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار از فردا

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: با امضای تفاهمنامه میان اين بانک و معاونت زنان و خانواده رياست جمهوري ۳۳ هزار زن سرپرست خانوار تسهيلات قرض الحسنه دريافت مي کنند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  مرتضي اکبري روز سه شنبه در نشست امضاي انعقاد تفاهمنامه ميان بانک قرض الحسنه مهر ايران و معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري به منظور اجرايي شدن «طرح اندوخته بانوان مهر ايران» با موضوع اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار اين مطلب را بيان کرد.

وی اظهار کرد: به همین منظور بانک قرض الحسنه مهر ایران یک هزار ميليار ريال براي اين موضوع تخصيص داده است.
به گفته وی، زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست می توانند با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان هاي حمايتي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري با مراجعه به شعب اين بانک در سراسر کشور، از اين تسهيلات با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: البته تلاش می کنیم سال هاي آينده و در مراحل بعدي ميزان تسهيلات به زنان سرپرست خانوار را افزايش دهيم.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در پاسخ به سوال ایرنا که آیا مبلغ ۳۰ ميليون ريال تسهيلات بسيار ناچيز نيست، گفت: تقاضاها در استان ها در حد ۲۰ تا ۳۰ ميليون ريال است به همين منظور عدد را روي ۳۰ ميليون ريال گذاشتيم تا بتوانيم تعداد بيشتري را پوشش دهيم.
وی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از زنان سرپرست خانوار در شرایط مالي بسيار سختي قرار دارند و بسيار ي از آنها حتي به اين مبلغ، بسيار نيازمند هستند.
وی ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در مراحل بعدي هم ميزان تسهيلات و هم مبلغ آن را افزايش دهيم تا زنان سرپرست خانوار بتوانند با اين تسهيلات مشکلات خود را حل کنند.
وی در پاسخ به سوال ایرنا که برای این تسهيلات ۳۰ ميليون ريال چند ضامن نياز است نيز چنين پاسخ داد: يک ضامن براي اين تسهيلات نياز است و تسهيلات بازپرداخت ۲۴ ماهه دارد.
اکبری در ادامه با بیان اینکه برای ساير بانوان نيز برنامه هاي ديگري جهت اعطاي تسهيلات داريم، ادامه داد: در اين زمينه نيازمند تامين منابع مردمي هستيم چون اين بانک از محل منابع مردمي اداره مي شود.
وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک كوچك از نظر منابع مالي است اما خوشبختانه در سال هاي اخير در حال رشد است.اين بانك يك ريال از دولت منابع نمي گيرد.
اکبری در ادامه به برخی از تسهیلات پرداختی از سوي اين بانک به نهادهاي حمايتي همچون کميته امداد و سازمان بهزيستي اشاره کرد و گفت: از ابتداي سال تا آخر دي ماه ۶۸ درصد سهميه كميته امداد با مبلغ ۳۴۰ ميليارد ريال و ۷۵ درصد از سهميه سازمان بهزيستي با مبلغ ۱۸۷ ميليارد ريال به آنها پرداخت شده است.
وی همچنین میزان تسهیلات پرداختي ازدواج را ۳۱۰ ميليارد تومان عنوان کرد و افزود: روند پرداخت تسهيلات در بانک سرعت گرفته است و خوشبختانه تاکنون (از ابتداي سال جاري تا دي ماه) ۶۰۰ هزار مورد تسهيلات با مبلغ ۶ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان با ميانگين ۱۰۰ ميليون ريال به مردم متقاضي پرداخت شده که ۵۵ درصد آن در زمينه اشتغالزايي بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: در حال حاضر این بانک تسهیلات ۱۰۰ تا ۲۰۰ ميليون ريالي براي اشتغال خانگي دارد و يکي از اهداف اصلي بانک حركت به سمت تسهيلات اشتغالزايي در سطح كشور است.
وی به رشد ۶۷ درصدی منابع این بانک در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون منابع اين بانک ۱۰ هزار ميليارد تومان است و چون منابع اين بانك با استفاده از منابع مردمي است به سختي مي توانيم منابع را جمع كنيم.
اکبری میزان معوقات بانک قرض الحسنه مهر ایران را یک درصد بيان کرد.
به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار ، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مرتضی اکبري ، مدير عامل بانک قرض الحسنه مهر ايران روز سه شنبه در محل اين معاونت تفاهمنامه همکاري امضا كردند.
براساس این تفاهمنامه زنان سرپرست خانوار با داشتن معرفی نامه از سوی سازمان های حمايتي معاونت امور زنان و خانواده رياست جمهوري و سپرده ۲۰۰ هزار توماني مي توانند مبلغ ۳۰ ميليون ريال تسهيلات قرض الحسنه دريافت کنند.
اهداف این تفاهمنامه، توزیع فرصت ها، منابع و امکانات میان زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و دختران خود سرپرست هرگز ازدواج نکرده به منظور رفع نیازهاي ضروري و همچنين راه اندازي و يا توسعه مشاغل خانگي و کسب و کارهاي خرد، كوچك و ارزش آفرين است.
موضوع این تفاهمنامه نیز همکاری طرفین در اعطاي تسهيلات قرض الحسنه سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست و دختران خودسرپرست هرگز ازدواج نکرده سراسر کشور، از محل منابع سپرده قرض الحسنه پس انداز بانک به مبلغ يك هزار ميليارد ريال و در راستاي اجرايي شدن طرح اندوخته بانوان مهر ايران و با رعايت منابع و مصارف بانك و همچنين تسهيل در شرايط اعطاي تسهيلات قرض الحسنه به ساير بانوان كشور است.
براساس آمارها بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار