telegram

پیش بینی کردیت سوئیس از قیمت طلا

بانک سرمایه گذاری و شرکت خدمات مالی کردیت سوئیس انتظار دارد که طلا در سال 2020 عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال تصور نمی کند که قیمت طلا در سال جاری بسیار فراتر از قیمت کنونی باشد.

به گزارش بنکر (Banker)، در میان بازارهای سهام معادن، این بانک به دنبال کالایی است که بهترین عملکرد را داشته باشد و بیشترین گردش پول و بازدهی را برای سهام داران رقم زند.

طی گزارشی که در اواخر روز چهارشنبه منتشر شد، تحلیل گران ادعا کرده اند که طلا سال 2020 را با میانگین هر انس 1.540 دلار به پایان خواهد رساند. به طوری که در فصل اول سال 2020 قیمت آن تا 1.560 دلار افزایش یافته و در نهایت در پایان سال به تدریج به 1.525 دلار خواهد رسید. قیمت هر انس طلا در ساعت 10:30 روز پنجشنبه 1.549.60 دلار بود.

با وجود خوش بینی کوتاه مدت سرمایه گذاران به بازار های سهام جهانی، کردیت سوئیس اعلام نمود که این خوش بینی چندان دوام نخواهد یافت و دلیل آن را ادامه یافتن شرایط ناامن تجاری به خصوص درباره معاهده تجاری آمریکا و چین، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و نگرانی ناشی از رکود اقتصادی و رشد آهسته اقتصاد جهانی دانست.

این بانک سوئیسی افزود: "این شرایط نامطمئن تجاری باعث خواهد شد تا بسیاری از بانک های مرکزی نرخ ها را کاهش دهند که مسلما باعث تقویت قیمت طلا خواهد شد. در آمریکا، فدرال رزرو اعلام نموده است که تا مدتی با نرخ ها کاری نخواهد داشت اما این موضع خیلی دوام نخواهد آورد، درست به مانند سال گذشته."

آنچه افزایش قیمت طلا را تهدید می نماید، عدم کاهش نرخ ها توسط بانک های مرکزی می باشد به خصوص اگر روند صعودی قیمت طلا تغییر کند و در جهت برعکس شروع به حرکت نماید.

این بانک دلیل عملکرد خوب طلا در سال 2019 را کاهش ارزش دیگر دارایی ها و همچنین فاصله گرفتن بانک های مرکزی از دلار دانست.

در حال حاضر دارایی هایی به ارزش بیش از 10 تیریلیون دلار در سطح جهانی روند منفی را طی می کنند و ارزش پایین یا منفی دارایی ها قیمت طلا را تقویت می نماید و آن را به کالایی پر طرفدار و مطمن تبدیل می کند.

10 سالی می شود که بانک های مرکزی به دنبال خرید طلا می باشند و در خصوص بانک های مرکزی آسیا باید گفت که همچنان ذخایر طلای کمتری دارند. این نشانه ای است از اینکه کشورهایی نظیر چین در سال جاری بیش از پیش به طلا روی خواهند برد.

به نوشته سایت tala، در همین حال، در بخش معدن، تحلیل گران بر این باورند که طلا در سال 2020 رشد خوبی خواهد داشت و سود بسیاری را به سهام داران خواهد رساند.

این بانک ادامه داد: "در قیمت کنونی طلا، تمرکز بر کنترل هزینه ها و سود رسانی به سرمایه گذاران خواهد بود و این امر همه طرفداران این حوزه را راضی نگه می دارد."

از دید این بانک و از حیث کیفیت، شرکت هایی نظیر آگنیگو ایگل، نیومنت و اندیور ماینینگ نسبت به دیگر شرکت ها برتری دارند و سود بیشتری را به سهام داران خود می رسانند و ریسک عملیاتی و مالی کمتری آنها را تهدید می نماید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
نگاه بنکر
چهره های ماندگار