پیش بینی ۶ ماهه قیمت طلا

طی هفته های گذشته طلا چندین بار سقوط کرده و قیمت آن یک روند نزولی را ادامه داده است. کارشناسان معتقدند که با وجود شرایط نزولی در کوتاه مدت، تا شش ماه دیگر قیمت ها کاملا متفاوت خواهند بود.

به گزارش بنکر (Bankerقیمت طلا هم اکنون که این متن نوشته می شود 1815 دلار می باشد که به نسبت روز گذشته بیش از شش دلار افزایش داشته و در حال نوسان میان 1810 تا 1820 دلار می باشد.

فلز زرد طی هفته های اخیر تحت فشار شدید موفقیت آزمایشات واکسن کرونا و امید به بهبود سریع اقتصادی قرار گرفته است و قیمت آن تا پایین ترین میزان ماه های اخیر رسیده است.

اما با این حال کارشناسان معتقدند که طی شش ماه آینده که شش ماه اول سال آینده میلادی نیز می باشد قیمت طلا برای بار دیگر به بالای 2000 دلار خواهد رسید و حتی ممکن است که بالاتر از اوج قبلی یعنی 2070 دلار نیز برود.

کارشناسان معتقدند که دلیل این افزایش قیمت طلا در ماه های آینده افزایش تورم به صورت گسترده می باشد. طی ماه های آینده بانک های مرکزی محرک های مالی بیشتری را عرضه کرده و در ادامه آن برای بهبود اقتصاد و بازگرداندن آن به شرایط پیشین تورم را افزایش خواهد داد.

در نتیجه افزایش تورم می توان این انتظار را داشت که قیمت طلا افزایش بسیار زیادی را تجربه کرده و قیمت آن حتی تا 2300 دلار که پیش بینی بانک گلدمن ساکس می باشد نیز برسد.

البته در کوتاه مدت طلا همچنان نزولی بوده و ممکن است حتی به زیر مقاومت فنی 1975 دلار نیز برسد اما طی ماه های آینده به بالای 2000 دلار خواهد رسید.

منبع: fxstreet/tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار