چرا قیمت طلا کاهشی شد؟

با توجه به شرایطی که بخاطر بیماری ناشی از ویروس کرونا در بازار به وجود آمده است و عدم قطعیت هایی که حاصل آن است این سول پیش می آید که چرا قیمت طلا و بیت کوین گران تر نمی شوند؟

به گزارش بنکر (Bankerپروفسور کارول الکساندر استاد دانشگاه ساسکس در این باره می گوید که متاسفانه شاهد دخالت ها دستکاری های زیادی در بازار هستیم که تا به امروز واقعا به ندرت اتفاق افتاده اند. چند تا از بازیگران قدرتمند بازار با دخالت ها و عدم صداقتشان در بازار در حال فروپاشی اقتصاد جهانی هستند که این باعث می شود اقتصاد ضربه خورده فعلی مسیری بسیار سخت را برای ترمیم در پیش رو داشته باشد.

تیمی از دانشکده بازرگانی دانشگاه ساسکس با تجزیه و تحلیل داده های منتشر شده از بازار متوجه شدند که گزارش های منتشر شده از بازار در مقیاس بزرگی دستکاری شده اند که متاسفانه از چشم تنظیم کننده های بازار دور مانده است.

این تیم با داده هایی که منتشر کرد مشخص کرد که عده ای با سفارشات بزرگ طلا، مس و ارز های دیجیتالی تقاضای آن ها را بالا برده و قیمت آن را به شکلی ناگهانی افزایش داده اند و این موضوع سود بسیاری عایدشان شده است. با وجود اینکه این کار طبق قوانین ایلات متحده جرم محسوب می شود به دلیل آشفتگی ها موجود در بازار از چشم ناظران بازار به دور مانده است و آن ها توانسته دستکاری های عظیمی را در بازار انجام دهند.

توضیح اینکه این عده ای با سرمایه ای بسیار زیاد با افزایش تقاضای این کالا ها در ابعاد بسیار بزرگ میتوانند قیمت کالا را بالا برده و پس از گران شدن آن، کالا را بفرشوند و باعث ثابت شدن و یا حتی کاهش قیمت شوند.

منبع: tala

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار