چقدر احتمال دارد طلا سقوط کند؟

قیمت طلا در حال حاضر به بالا ترین حد خود در طول تاریخ رسیده آن را نیز رد کرده است و هر روز در حال فتح قله های جدیدی می باشد. اما آیا این افزایش قیمت ها ادامه خواهد داشت و یا در نهایت سقوط خواهد کرد؟

به گزارش بنکر (Bankerهر انس طلای جهانی به بالای 2000 دلار رسیده و از آن گذشته است. اکنون و در حالی که این متن نوشته می شود هر انس طلا جهانی 2023 دلار در حال معامله می باشد.

قیمت طلا در حال حضر به دلیل شرایط اقتصادی موجود در بالا ترین میزان خود قرار گرفته است اما احتمال سقوط آن نیز به شکلی بسیار قوی وجود دارد.

کارشناسان معتقدند که قیمت طلا در حال حاضر بیش از هیجان زده می باشد و نیاز به یک اصلاح دارد که بالاخره اتفاق می افتد. هرچند تا پیش از آن اصلاح قیمت ممکن است طلا همچنان بالاتر نیز برود.

به نوشته طلا،اگر به شاخص ها نگاه کنیم متوجه می شویم که اهداف بعدی طلا 2055 و 2100 دلار می باشد. از طرف دیگر و در پایین نمودار طلا 1993 و 1980 دارای پشتیبانی می باشد. هر چند کارشناسان تصور می کنند که اگر طلا سقوط کرده و به زیر 1980 دلار بیاید احتمال پایین رفتن آن تا 1920 دلار نیز وجود دارد.

بهرحال باید توجه داشت که با توجه به شرایط فعلی معلوم نیست که این سقوط قیمت چه زمانی اتفاق بیافتد و یا اصلا احتمال اتفاق افتادن آن چقدر است و ممکن است طلا به همین رویه بالا رفتن خود ادامه دهد اما کارشناسان معتقدند که بالاخره یک اصلاح قیمت در طلا صورت خواهد گرفت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار