چهار شرکت جدید بیمه در راه است

رئیس کل بیمه مرکزی از تاسیس چهار شرکت بیمه ای جدید خبر داد.
99/07/29 سه شنبه 10:27
کد خبر: 267563

به گزارش بنکر (Banker غلامرضا سلیمانی با تاکید بر نقش بی بدیل بیمه در حوزه اجتماعی و اقتصادی جامعه از بیمه به عنوان حفظ کرامت انسانی یاد کرد و گفت: بیمه در قالب پرداخت های خرد و بدون کمک دولت (یارانه) در ازای درصد اندکی از سرمایه افراد، کل دارایی هایشان را بیمه می کند و در هنگام حوادث، خسارت را بی منت پرداخت می کند.

وی افزود: ماهیت بیمه، مدیریت ریسک است و هرجا که ریسک وجود دارد بیمه باید ایفای نقش کند.

سلیمانی همچنین گفت: علاقه بخش های حقیقی و حقوقی برای ایجاد شرکت های بیمه زیاد شده است و این تعدد شرکت های بیمه باعث رقابت در صنعت بیمه می شود تا خدمات بیمه ای با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت در دسترس بیمه گذاران قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پرداخت خسارت یکی از مولفه های مهم در انتخاب شرکت بیمه از سوی بیمه گذاران است که افزایش رقابت در صنعت بیمه به بالا رفتن کیفیت این بخش کمک می کند.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به قدمت ۸۰ ساله بیمه در کشور گفت: شرکت های بیمه ای با گرایش به سمت جوان گرایی و استفاده از کارشناسان و مدیران جوان و با دانش فنی بالا توانسته اند همگام با شرکت های قدیمی فعالیت کنند و جهش خوبی داشته باشند.


1 دیدگاه
[1] قانون اعداد بزرگ - 99/08/06 سه شنبه 09:34
اتفاقا رویکرد صنعت بیمه در ایران می بایست بر اساس ادغام شرکت های بیمه ای خصوصی متمرکز کرد. ای کاش آقای سلیمانی در خصوص عملکرد شرکت های بیمه ای خصوصی نیز آمار و اطلاعاتی ارائه می داد. قانون اعداد بزرگ پایه اصلی فعالیت بیمه گری است . شرکت بیمه می بایست تعداد زیادی ریسک را بیمه نماید و این همان قانون بقای شرکت های بیمه و رشد بیمه در کشور است . رویکرد تاسیس شرکت های بیمه ای جدید اقدامی غیر فنی است که در نهایت منجر به ورشکستگی شرکت های بیمه ای خصوصی را در پی خواهد داشت . - پاسخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار