کریسمس مانع افزایش قیمت طلا نشد

با وجود اینکه در آخرین روز معاملات، بازار ساعت 2 بعدازظهر بسته شد و یک روز کاری کامل به شمار نیامد، اما این امر مانعی برای معامله گران نبود و قیمت طلا بازهم بالا رفت. طی دو روز اخیر شاهد افزایش 25 دلاری طلا بودیم که تنها دیروز 15 دلار در هر انس افزایش داشت.

به گزارش بنکر (Banker)، با توجه به این موضوع، آنچه منتظرش بودیم سرانجام اتفاق افتاد و قیمت طلا در روزهای آخرین سال از مسیر سه هفته گذشته خود خارج شد و افزایش یافت.
آنچه حائز اهمیت است این است که بر پایه تحلیل های تکنیکال، طلا روند حرکتی صد روزه خود را با 23.6 درصد بالاتر از سطح فیبوناچی شکست. همچنین این رشد فراتر از پیش بینی های ما طی دو هفته کاری گذشته بوده است.

تحلیل گران بسیاری نظیر مارک دکامبر از مارکت واچ، رشد چند روز اخیر طلا را به اقدامات تدافعی سرمایه گذاران، قبل از کریسمس و همچنین افزایش تقاضا برای این فلز زرد نسبت داده اند.  

با در نظر گرفتن افزایش بی سابقه دارایی های آمریکا طی چند هفته گذشته، تحلیل گران بر این باورند که افزایش اخیر بهای طلا، بخاطر اقدامات محافظه کارانه در صورت سقوط ارزش دارایی ها در سال 2020 می باشد.

ماریوس هادیکرایکو، تحلیل گر سرمایه گذاری XM می گوید: "برخی معامله گران در حال آماده شدن برای سال جدید هستند و به نظرشان پس از دنبال کردن شاخص دارایی های مختلف، اکنون فرصت مناسبی برای خرید طلا می باشد. همچنین پس از پشت سر گذاشتن سالی موفق، که در آن شاخص اکثر دارایی ها دورقمی شدند، با اطمینان می توان گفت که زمان آن است تا کمی آینده نگر بود و در زمان ورود به سال جدید کمی تدافعی عمل کرد."

اکثر افزایش بهای طلا در روز گذشته، یعنی یک روز قبل از کریسمس، به اقدامات تدافعی در مقابل کره شمالی باز می گردد، چرا که در صورت هرگونه اقدام تحدید آمیز از سوی این کشور، واکنش آمریکا را به دنبال خواهد داشت.

رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در نشست خبری خود  اعلام کرد که نگران هیچ تهدیدی از سوی کره شمالی نمی باشد. "سرانجام می فهمیم کره شمالی چه در سر دارد و با موفقیت با آن مقابله خواهیم کرد." وی افزود: "شاید هم بجای تهدید هدیه خوبی باشد، مثلا برای من یک گلدان زیبا بفرستد."

با همه این ها، اگر کره شمالی به تهدیدهایش ادامه دهد، افزایش بهای طلا همچنان افزایش خواهد یافت، و همچنین باید این امر را در نظر داشت که اگر کره شمالی تهدید هایش را عملی نکند، بهای طلا بار دیگر به ثبات خواهد رسید.

به تمامی خوانندگان کریسمس را تبریک می گوییم و برای آنها آرزوی شادی داریم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman
نگاه بنکر
چهره های ماندگار