۳ گام آسان برای تجارت طلا

اگر دستی در بازار تجارت داشته باشید می دانید که طلا و نقره بهترین دارایی هایی هستند که می توانید در آن سرمایه گذاری کنید.

به گزارش بنکر (Banker این فلزات شکل امن دارایی بوده و می توانند در درازمدت سود مطمئنی را عاید شما کنند. طلا به دلیل ماهیت نقدینگی بالا و موقعیت منحصر به فردی که از قرون وسطی بدست آورده، جایگاه بالاتری در بازار تجارت کسب کرده است. امنیتی که سرمایه گذاران در سرمایه گذاری در طلا بدست می آورند این فلز را انتخابی مناسب برای آنها تبدیل کرده است.  با این حال، ما اکنون در قرن ۲۱ هستیم و هستند معامله گرانی که هنوز پتانسیل کامل طلا را درک نکرده اند. 

اگر بتوانید مطالعاتی در خصوص ماهیت طلا داشته و در جریان دلایلی قرار بگیرید که بهای آن را پرنوسان می کند،  می توانید با هر معامله روی این فلز، سود کسب کنید. تجارت فلز زرد به هیج وجه دشوار نیست تنها نیازمند مهارتی واقعی برای شناخت بازار و ماهیت فعلی آن دارد. ممکن است نوسانات این بازار اندک بنظر برسد اما برای یک تاجر باتجربه،‌همین وضعیت می تواند یک معامله بزرگ محسوب شود. 

در این مطلب ما به چند مرحله آسان و ساده اشاره می کنیم که به شما کمک می کند در هر تجارت طلا، فقط و فقط سود کنید. 

 

مرحله ۱: محرک‌های قیمت طلا را بشناسید
طلا قدیمی ترین ارز جهان است و همین مساله، آن را به بخش اصلی دنیای اقتصاد کنونی تبدیل کرده است. هر کسی ارزیابی های خود را درباره طلا دارد اما در حقیقت، این فلز کاتالیزورهای محدودی دارد که در تعیین قیمت آن موثر است: افزایش یا کاهش تقاضا و تامین هراس یا ولع خرید در بازار. 

نه تنها طلا، بلکه سایر دارایی ها در بازار تحت تاثیر این عوامل هستند. قیمت طلا عموما با افزایش سهام سهام، تغییر کرده و افزایش می یابد. 

 

مرحله ۲: تقاضای زیاد برای طلا را درک کنید
در جریان تجارت طلا، باید درک کنید که چه جمعیت زیادی مشتاق و طرفدار این فلز هستند. افراد زیادی هستند که جذب طلا می شوند. در این میان برخی، تنها معامله گرانی هستند که طلا را برای تجارت می خواهند و برخی دیگر، صرفا مصرف کننده این فلز محسوب می شوند. 

 

مرحله ۳: نمودارهای بلندمدت را مطالعه کنید
قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری در طلا، تمام نمودارهای قبلی نوسان قیمت طلا را مرور کنید. طلا در تجارت دارای سابقه ای طولانی است. بنابراین ، دیدن نمودار بلند مدت تحولات قیمتی آن،‌ ممکن است به شما در درک ماهیت فعلی طلا کمک کند. نمودارها همچنین ایده ای از نحوه عملکرد طلا در بازار تجارت به شما می دهد. تمام این اطلاعات به شما کمک می کنند تا یک تصمیم عاقلانه برای معاملات خود بگیرید. 

منبع: سیلیکون‌ایندیا/طلا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
کد امنیتی:
SecImgSes
* نظر:
saman tourismbank
نگاه بنکر
چهره های ماندگار